Snowboard czy jazda na nartach?

Ludzie uprawiają narciarstwo od wielu wieków, tymczasem snowboard powstał dopiero w połowie poprzedniego stulecia. Czym jednak tak naprawdę różnią się te dwie dyscypliny sportowe poza ilością desek, z których się korzysta w czasie jazdy?

Jakie są różnice i podobieństwa między narciarstwem a snowboardem?

Relację pomiędzy jazdą na nartach a snowboardem można porównać do związku między koszykówką a piłką ręczną. Obie dyscypliny pod wieloma względami są do siebie podobne i można je uprawiać praktycznie w tych samych miejscach. Jednocześnie występują pomiędzy nimi pewne różnice. Niektórzy więc preferują jazdę na nartach, kolejni na snowboardzie, a jeszcze inni czerpią radość z uprawiania obu tych dyscyplin.

Stroje narciarzy i snowboardzistów są do siebie bardzo podobne. Poniekąd można powiedzieć, że rozróżnia ich tylko ilość z desek, z których korzystają. Co ciekawe snowboard został wymyślony przez amerykańskiego narciarza. Chciał on zapewnić zabawę swoim dzieciom i związał dwie deski narciarskie.

Czym różni się technika narciarska od snowboardowej?

Jazda na desce snowboardowej jest podobna do jazdy na nartach. Większość ludzi podstawy techniki w obu tych dyscyplinach opanowuje bezproblemowo i bardzo szybko. Jazda na nartach obciąża praktycznie te same grupy mięśniowe co jazda na snowboardzie.