Gdzie udać się na narty?

Choć tereny górskie zajmują ułamek powierzchni całej Polski, to i w kraju nad Wisłą nie brakuje miejsc do uprawiania sportów zimowych. W dzisiejszych czasach dość szybko i sprawnie można udać się także i w Alpy, gdzie warunki dla narciarzy są wręcz wymarzone.

Jakie polskie ośrodki są najlepsze na narty

Doświadczeni narciarze często wybierają się na Kasprowy Wierch. Znajdujący się tam stok narciarski należy do najbardziej wymagających w Polsce i pozwala udoskonalić swoje narciarskie umiejętności. Mniej doświadczeni narciarze mogą wybrać się na zimowy urlop np. do Szczyrku. Wiele z tamtejszych stoków są bowiem łatwe do przejechania. Szczyrk można polecić także ze względu na nowoczesną i rozbudowaną infrastrukturę.

Wielu polskich narciarzy preferuje jednak tatrzańskie ośrodki z Gubałówką i Białką Tatrzańską na czele. Nie wszyscy są jednak zwolennikami wybierania się w te miejsca, ponieważ tamtejsze stoki często bywają zatłoczone.

W ostatnich latach rośnie także popularność ośrodków zlokalizowanych w Bieszczadach. Stoki są tam niezłe, choć niekoniecznie najlepsze w kraju. Bieszczady przyciągają jednak do siebie turystów swym urokiem i niepowtarzalnymi walorami środowiskowymi.

Gdzie pojechać na narty w Europie?

Od dziesiątek lat renomę wśród europejskich narciarzy mają alpejskie ośrodki turystyczne. Długie i liczne trasy oraz infrastruktura na najwyższym poziomie sprawiają, że jest to wręcz wymarzone miejsce na czerpanie frajdy z jazdy na nartach.

W tym przypadku problem stanowić mogą jednak kwestie finansowe. Tygodniowy wypad do np. szwajcarskiej części Alp często wiąże się z ogromnym wydatkiem.

Gdzie na narty poza Europą?

Jeśli ktoś ma odpowiednie zaplecze finansowe i chce wyruszyć na narty poza Stary Kontynent to dobrym wyjściem okazać się może wycieczka do Stanów Zjednoczonych. Szczególnie mocno można tam polecić Góry Skaliste i ośrodki turystyczne znajdujące się w pobliżu miasta Salt Lake City.

Świetne warunki do uprawiania narciarstwa panują także w niektórych krajach Azji. Na tym kontynencie prym narciarski wjedzie Japonia. Na japońskich stokach można spotkać turystów z całego świata, a w szczególności Australijczyków.