Ergometr wioślarski – ćwiczenie (prawie) idealne

Wzmocnienie wszystkich partii mięśni, poprawa wydolności i spalenie zbędnych kalorii – to wszystko można uzyskać za pomocą jednego ćwiczenia. Wystarczy tylko regularnie korzystać z ergometru wioślarskiego.

Jak działa ergometr wioślarski?

Ergometr wioślarski to niewielkie urządzenie, które znaleźć można na praktycznie każdej większej siłowni. Używając tego sprzętu, wiernie imituje się ruch, jaki wykonują wioślarze. Ruch ten jest podzielony na kilka faz, w ciągu których kolejno angażowane są mięśnie nóg, brzucha, pleców oraz ramion. Trening na ergometrze bywa dość wyczerpujący i doprowadza do spalenia ogromnej ilości kalorii. Ćwiczenie działa także wysoce pozytywnie na układ krwionośny oraz oddechowy.

Trening na ergometrze wioślarskim działa więc świetnie na cały organizm. Mimo tego nie wszyscy są jego zwolennikami. Wynika to głównie z dwóch czynników. Po pierwsze trening na ergometrze dla niektórych wiąże się ze zbyt dużym wysiłkiem, po drugie wiele osób narzeka na monotonię towarzyszącą temu ćwiczeniu.

Jak ćwiczyć na ergometrze wioślarskim?

Nauka ćwiczenia na ergometrze wioślarskim jest bardzo prosta. Całość sprowadza się do zsynchronizowania w czasie ruchów poszczególnych części ciała. Z początku jednak warto poprosić o pomoc kogoś bardziej doświadczonego. Do efektywnego i bezpiecznego dla zdrowia treningu ważne jest bowiem opanowanie odpowiedniej techniki.